31 maja 2019 06:22 | Komunikaty

Szkoła z Prawami Dziecka

W dniach 27.05-30.05 dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 brały udział w projekcie Szkoła z Prawami Dziecka we współpracy z organizacją UNICEF. Głównym celem projektu było zaznajomienie dzieci z prawami dziecka, przedstawienie Konwencji Praw Dziecka oraz wyjaśnienie poszczególnych praw. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w czterech zajęciach na wyżej wymieniony temat. W ramach projektu dzieci m.in. oglądały film nawiązujący do tematu, prezentację multimedialną, brały udział w zabawach dydaktycznych utrwalających poznaną wiedzę, rysowały poszczególne prawa dziecka. Na zakończenie projektu dzieci wybierały osoby, które zostaną uhonorowane orderem "Szeryfa Praw Dziecka". Gwiazdy zostały wręczone podczas festynu rodzinnego w dniu 30.05. Mamy nadzieję, że realizacja projektu przyczyniła się do poszerzenia wiedzy dzieci na temat praw dziecka. Na pewno chętnie przystąpimy ponownie do realizacji tego projektu.